Відкриття фоп, реєстрація фоп

Приватний садочок чи школа: як розпочати бізнес у сфері освіти?
Олеся Тодорюк, адвокатка,
експертка з реєстрації бізнесу
Коли постає питання вибору дитячого садочка чи школи, багато хто надає перевагу саме приватним навчальним закладам. Найчастіше це пов'язано із сучасними підходами до навчання і розвитку, кращими побутовими умовами і харчуванням, різноманітними гуртками та активностями тощо.

Тому, як показує практика, приватні навчальні заклади є досить прибутковими бізнес-проектами.

Право на відкриття дитячого садочку чи школи має будь-який суб'єкт господарювання.

Однак, на сьогодні законодавством України передбачено ряд обов'язкових кадрових, матеріально-технічних та організаційних вимог, дотримання яких є обов'язковим для навчальних закладів. Крім того, обов'язково потрібно отримати ліцензію.

Як відкрити школу чи садочок?
Самостійна реєстрація
Самому пройти всі етапи реєстрації навчального закладу.

Дізнатись як
Реєстрація "під ключ"
Замовити послугу реєстрації під ключ у професіоналів.

Дізнатись вартість
Самостійна реєстрація
Обрання форми господарювання
Заснувати дитячий садочок чи школу можуть як фізичні особи, так і юридичні. Однак школа може здійснювати діяльність виключно у формі юридичної особи.
Вимоги до приміщення
Вимоги до приміщень садочків передбачені ДБН В.2.2-4:2018 Заклади дошкільної освіти. Будинки і споруди.

Щодо школи, то її приміщення повинне відповідати вимогам ДБН В.2.2-3:2018 Заклади освіти. Будинки і споруди.

ДБН встановлюють обов'язкові вимоги щодо площі приміщень різного призначення, зокрема, для музичних, фізкультурних, навчальних занять та ігор, медичних приміщень тощо.

Крім того, заклад освіти має відповідати встановленим санітарним нормам та вимогам щодо пожежної безпеки.

Кадрове забезпечення
Будь-який заклад освіти потрібно забезпечити вчителями, вихователями та іншим обов'язковим персоналом, в тому числі медичною сестрою, психологом, соціальним педагогом і педагогом-організатором, а також кухарем, прибиральником, сторожем тощо. Вимоги щодо персоналу закладів освіти, в залежності від їх виду, кількості учнів і т.п., передбачені Типовими штатними нормативами, затвердженими Наказами МОН № 1055 від 04.11.2010 (для садочків) та № 1205 від 06.12.2010 (для шкіл).

При цьому, звертаємо Вашу увагу на те, що Типові штатні нормативи для закладів дошкільної освіти передбачають також і вимоги щодо кількості вихователів у садочку, тоді як Типові штатні нормативи для закладів середньої освіти не встановлюють норми щодо визначення кількості вчителів. Кількість ставок вчителів визначається, виходячи з кількості годин за навчальними планами, розробленими на основі Типової освітньої програми, з урахуванням поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, кількості годин, передбачених для індивідуального та групового навчання учнів, інших вимог законодавства щодо організації освітнього процесу, з урахуванням норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень.

Матеріально-технічне забезпечення
Матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інше. Вимоги до матеріально-технічної бази дитячих садочків визначаються відповідними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Примірним переліком ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, що затверджений Наказом МОН № 1633 від 19.12.2017.

Щодо закладу середньої освіти, то для отримання ліцензії школа повинна мати:

● приміщення, спортивні майданчики для проведення у достатній кількості занять з фізичної культури, їдальню;

● необхідне майно та навчальне обладнання (при цьому, обов'язковою є наявність документів, що підтверджують право власності чи користування таким майном)

● затверджені освітні програми;

● по одному примірнику підручника на кожного учня з навчальних предметів освітньої програми або забезпечити постійний доступ до їх електронних версій.

● бібліотечний фонд, який повинен складатися з художньої та довідкової літератури.

Процедура отримання ліцензії
Ліцензії на освітню діяльність у сфері дошкільної та загальної середньої освіти видаються відповідними обласними державними адміністраціями за місцем знаходження садочка чи школи.

Так, для отримання ліцензії необхідно підготувати та подати до органу ліцензування такі документи:

• заяву встановленої форми;

• письмове зобов'язання щодо матеріально-технічного, кадрового та навчально-методичного забезпечення, у тому числі у частині забезпечення безпеки життєдіяльності дітей та охорони праці;

• документи про освіту керівника;

• опис документів (у двох екземплярах).

Окрім зазначеного переліку, Ліцензійні умови передбачають додаткові документи, які подаються для отримання ліцензії окремими видами навчальних закладів.

Рішення про видачу ліцензії приймається протягом десяти робочих днів з моменту отримання документів. Строк дії ліцензії необмежений.

За видачу ліцензії слід сплатити адміністративний збір, що становить 10 відсотків від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття рішення про видачу ліцензії (на сьогодні це 227,00 грн.). Плата за видачу ліцензії вноситься протягом 10 робочих днів з дня оприлюднення рішення про видачу ліцензії на порталі електронних сервісів (тобто у разі відмови у видачі ліцензії плата не стягується).

Реєстрація навчального закладу "під ключ"
Процедура відкриття приватного освітнього закладу є доволі складною, оскільки потребує врахування багатьох особливостей. Як для дитячого садочка, так і для школи, встановлені окремі кадрові, матеріально-технічні та організаційні вимоги. В той же час, в освітній сфері існує цілий ряд законодавчих актів, норми яких обов'язково повинні бути дотримані.

Якщо не знаєте з чого почати – радимо звернутися до фахівців, які забезпечать Вас якісним юридичним супроводом в процесі отримання ліцензії та допоможуть уникнути всіх підводних каменів, що можуть виникнути під час відкриття приватного закладу освіти.

Практичний досвід команди Адвокатського об'єднання в галузі права понад 15 років.

З нашою допомогою, Ви зможете відкрити приватний навчальний заклад та отримати всі необхідні дозвільні документи без жодної бюрократії!

Залиш контакти, і ми швидко озвучимо вартість та терміни відкриття приватного навчального закладу.

04 ЛИСТОПАДА/ 2020
КОНТАКТИ
+38 (097) 6727 032
office@akpartners.com.ua
місто Львів, вул. Шота Руставелі, 1
Close
Замовити дзвінок
Конфіденційність гарантовано!