Відкриття фоп, реєстрація фоп

Оптова і роздрібна торгівля алкоголем та тютюновими виробами: як отримати ліцензію?
Андрій Кавчук, бізнес - адвокат, керуючий партнер
Плануєте відкрити кіоск, магазин, кафе, ресторан чи, можливо, паб? Хотіли б продавати алкоголь, цигарки чи тютюн у своєму закладі? А може маєте намір ввозити в Україну імпортні алогольні напої і продавати їх оптом?

Якими б не були Ваші плани, пам'ятайте: для того, щоб займатися оптовою чи роздрібною торгівлею алкоголем і тютюном, необхідно отримати ліцензію.

Набагато дешевше отримати ліцензію, аніж платити штраф за діяльність без дозвільних документів.
Як отримати ліцензію?
Отримати самостійно
Самому пройти всі етапи оформлення ліцензії.

Дізнатись як
Ліцензія "під ключ"
Замовити послугу отримання ліцензії під ключ у професіоналів.

Дізнатись вартість
Отримати самостійно
Оптова торгівля
Ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються Державною податковою службою України.

Для цього до ДПС потрібно подати заяву у довільній формі, копію документа, що підтверджує внесення плати за ліцензію та довіреність, якщо заява подається представником.

Щодо заяви, то незважаючи на те, що за правилами чинного законодавства, а саме Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" вона оформляється в довільній формі, її примірний зразок розміщено на сайті ДПС. Ми радимо заповнювати заяву використовуючи саме цей зразок від ДПС. Це допоможе уникнути проблем в процесі отримання ліцензії, пов'язаних, для прикладу, з недостатнім обсягом відомостей про особу, яка бажає отримати ліцензію.

Річна плата за ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями / тютюновими виробами складає 500 000,00 грн. Строк видачі ліцензії становить 10 днів з моменту реєстрації заяви органом ліцензування. Термін дії ліцензії - 5 років.

Готові ліцензії видаються тільки на руки, тобто або особисто ліцензіату, або ж його представнику за довіреністю, у разі наявності при собі оригіналу такої довіреності, а також документа, що підтверджує особу.
Роздрібна торгівля
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються Головними управліннями ДПС у областях та м. Києві за місцезнаходженням торгової точки (магазину, кіоску, ресторану тощо) знову ж таки на підставі заяви в довільній формі.

При цьому, для роздрібної торгівлі алкоголем передбачено ряд вимог, дотримання яких є обов'язковим для отримання ліцензії, тоді як для роздрібної торгівлі тютюном жодних окремих вимог не встановлено.

Так, площа місця торгівлі алкогольними напоями не може бути меншою, ніж 20 кв.м., а сама торгівля повинна здійснюватися виключно через встановлені реєстратори розрахункових операцій.

Водночас, в заяві на отримання ліцензії для роздрібної торгівлі алкоголем необхідно вказати такі відомості: вид господарської діяльності, адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Разом із заявою на отримання ліцензії подається документ, що підтверджує внесення 25% загального розміру плати за ліцензію, яка становить:

1) для роздрібної торгівлі алкогольними напоями:

● 8 000 грн. за кожний РРО, що встановлений у місці торгівлі, яке знаходиться на території міст;

● 500 грн. за кожний РРО, що встановлений у місці торгівлі, яке знаходиться поза межами території міст.

2) для роздрібної торгівлі тютюновими виробами:

● 2 000 грн. – за кожне місце торгівлі, що знаходиться у межах території міст;

● 250 грн. – за кожне місце торгівлі, що знаходиться поза межами території міст.

В подальшому, плата за ліцензію справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевого бюджету. Важливо, що оплачувати повну суму за увесь термін дії ліцензії одразу не дозволяється.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем або тютюном діє протягом 1 року. Строк видачі – 10 календарних днів.
Зберігання алкоголю та тютюнових виробів
Місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів потрібно вносити до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Для цього до податкового органу слід подати заяву, в якій зазначити:

● адресу місця зберігання;

● відомості про суб'єкта господарювання, який подає заяву: найменування, місцезнаходження, код ЄДРПОУ (для юридичної особи) або ПІП, адресу місця проживання та РНОКПП (для ФОП).

До заяви потрібно додати копію виданої ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчену нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування приміщенням, яке використовується для зберігання алкоголю і тютюну.

Довідка про внесення місця зберігання до реєстру видається протягом 7 календарних днів з моменту подання заяви.
Ліцензія "під ключ"
Процедура отримання ліцензії є доволі складною, оскільки потребує врахування багатьох особливостей. Закон передбачає певні обмеження у сфері торгівлі алкоголем і тютюновими виробами, а також ряд випадків, за яких видана ліцензія може бути анульована, зокрема у разі несвоєчасної сплати/несплати обов'язкових платежів тощо.

Тому, перед початком бізнесу, пов'язаного з оптовою чи роздрібною торгівлею алкогольними напоями і тютюновими виробами радимо звернутися до фахівців, які проконсультують Вас щодо усіх особливостей такої діяльності, вимог, яких обов'язково необхідно дотримуватися, а також візьмуть на себе усі клопоти, пов'язані з отриманням необхідних ліцензій та інших дозвільних документів.

Практичний досвід команди Адвокатського об'єднання в галузі права понад 15 років.

З нашою допомогою, Ви зможете оформити ліцензію та отримати всі необхідні дозвільні документи без жодної бюрократії!

Залиш контакти, і ми швидко озвучимо вартість та терміни отримання ліцензії.

03 ЛИСТОПАДА/ 2020
КОНТАКТИ
+38 (097) 6727 032
office@akpartners.com.ua
місто Львів, вул. Шота Руставелі, 1
Close
Замовити дзвінок
Конфіденційність гарантовано!